. Zamiast skupiać się na wydawaniu olbrzymich pieniędzy na równie olbrzymie kampanie marketingowe, najpierw nauczmy się wykorzystywać podstawowe narzędzia reklamowe, do których zaliczamy właśnie ulotkę.
Tworząc projekt ulotki, w pierwszym momencie ustalmy swoją grupę docelową. Zastanówmy się, do kogo chcemy trafić z wybraną treścią. Miejmy w głowie obraz naszego potencjalnego klienta, by móc wejść w jego skórę i ustalić, co mogłoby na niego dobrze zadziałać. Cała ulotka - począwszy od jej rozmiaru, koloru czcionki czy stylu treści - musi spodobać się temu, kto będzie ją przeglądać. Koniecznie pamiętajmy też o stosowaniu różnych elementów zdobniczych. Każdy tekst wyda się dużo atrakcyjniejszy, jeżeli zastosujemy w nim pogrubienia, pochylenia czy w pewnych miejscach zmienimy jego kolor bądź czcionkę.
Dobra drukarnia jest natomiast tym miejscem, do którego powinniśmy się zgłosić z gotowym projektem ulotek. Od razu wykonajmy sobie ich większą ilość, bo na pewno nam się one wielokrotnie przydadzą.
Jak stworzyć ulotki reklamowe?
Wiesz już, jaka drukarnia zajmie się tworzeniem ulotek dla twojej firmy, ale wciąż nie ustaliłeś, jak one będą w ogóle wyglądać? Zadbaj więc o tę absolutną podstawę. Zanim wykonasz jakikolwiek następny krok, skorzystaj z poniższych rad, by upewnić się, że twoja ulotka została przygotowana w taki sposób, iż wywrze efekt na każdej czytającej ją osobie.
Najpierw ustal cel swoich działań. Nie możesz zabierać się za tworzenie ulotek, jeżeli wciąż nie wiesz, do czego są ci one potrzebne. A choć może wydać się to dziwne, niektórzy tak właśnie postępują. Idą za tłumem, a skoro tłum innych firm tworzy dla siebie ulotki, oni też chcą to robić, co niestety nie jest dobrym posunięciem. Pomyśl zatem, jakie informacje chciałbyś przekazać potencjalnemu odbiorcy. Musisz je sprecyzować i zawrzeć w jak najmniejszej ilości słów. Ulotki nie mogą być długimi blokami samego tekstu. Pamiętaj też o tym, by delikatnie je urozmaicić przy pomocy zmiany koloru bądź rozmiaru czcionki oraz drobnych elementów graficznych. Dopiero gdy uzyskasz stu procentowe zadowolenie z prezencji swoich narzędzi reklamowych, możesz zlecić ich druk. Następnie postaraj się je dobrze wykorzystać. Zadbaj o to, by taka ulotka trafiła dosłownie do każdego, do kogo chciałbyś z nią dotrzeć.
Choć łatwość dostępu do tego rodzaju
Reklama to niewątpliwie kwestia, którą każdy przedsiębiorca musi przemyśleć. Popularne jest korzystanie z usług firm marketingowych i reklamowych, które mają wyróżnić przedsiębiorstwo na tle innych. Z racji dużej konkurencji na wielu rynkach jest to niełatwe zadanie. Aktualne czasy stwarzają również dodatkowe wyzwania w tej sprawie z racji wzrostu popularności mediów społecznościowych. Choć łatwość dostępu do tego rodzaju mediów jest bardzo duża, nie jest łatwe stworzyć treść, która przyciągnie tysiące ludzi. Od jakiegoś czasu, profesjonaliści zaczęli oferować swoje usługi, jako prowadzący media społecznościowe firmy. To dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu się tym zajmować. Istnieje też wiele innych form komunikowania się z potencjalnymi klientami naszej firmy. Mamy możliwość rozsyłania oferty mailem, możemy kontaktować się z klientem bezpośrednio telefonicznie lub choćby organizować spotkania informacyjne. Dobra formą reklamowania swoich usług mogą być też billboardy lub ulotki. W tym miejscu należy zadbać o to, by druk był najlepszej jakości. Sukces ulotki i dotarcie do szerokiego grona odbiorców może być znacznie lepsze, jeśli drukarnia wykona swoje zadanie w najlepszy sposób.
Jak tworzyć skuteczne ulotki?
Druk ulotek to koszt jakichś kilkudziesięciu groszy, maksymalnie dwóch złotych za sztukę. Cena wydaje się dość niska, zwłaszcza gdy spojrzy się na to, ile trzeba zapłacić za inne narzędzia reklamowe, ale i tak nie warto jej przeznaczać na coś, co w praktyce okaże się mało skuteczne. Reklama musi po prostu działać. To jest jej główny cel, który powinien zostać spełniony. A jeśli ulotka ma działać na klienta, należy ją dobrze skonstruować, opierając się na kilku podstawowych zasadach.
Pierwsza z nich, którą każdy powinien wbić sobie do głowy, mówi o tym, że "im mniej, tym lepiej". Oczywiście nie chodzi tu o to, by niczego na ulotce nie pisać, ale na pewno nikt nie powinien opisywać na niej całej historii firmy, która dla nikogo nie będzie interesująca. Najlepsze ulotki to broszury proste, konkretne i zarazem wyraziste. Nie muszą być wcale wymyślne czy posiadać jakiegoś szczególnie dużego wyrazu artystycznego. Prostota jest teraz w cenie. Lubią ją i firmy, i ich klienci.
A warto też zaznaczyć, że przeciętna drukarnia weźmie znacznie mniejsze pieniądze za wytworzenie takich prostych ulotek niżeli za skonstruowanie czegoś wypełnionego olbrzymią ilością obrazków, zdjęć i innych zbędnych grafik.